Masz pytania?
skontaktuj się ze mną
695 - 195 - 712
  • 12.png

Coaching

Czym właściwie jest coaching? Ogólnie mówiąc, jest to proces, który za pomocą specjalistycznych metod psychologicznych pomaga poszczególnym jednostkom bądź całym organizacjom wkroczyć na szeroko pojętą ścieżkę rozwoju. Chodzi tutaj nie tylko o podwyższenie efektywności wykonywanych zadań, realizację postawionych sobie celów oraz zamierzeń, ale też o poprawę relacji interpersonalnych w miejscu pracy czy też zwiększenie motywacji wewnętrznej pracowników.

Jak więc widać jest to szeroki temat, jednak tego typu spotkania odbywają się zawsze pod kierownictwem wyspecjalizowanej kadry trenerskiej, stąd możesz mieć pewność, że wyciągniesz z nich jak najwięcej! Coach pomaga pracownikom jak najlepiej wykorzystać posiadane przez nich zasoby oraz kładzie nacisk na rozwój ich mocnych stron. Ważne jest to, iż całość procesu opiera się na samodzielnej pracy członków spotkań. Jest to zatem jedynie wzmocnienie i wsparcie dla posiadanych przez nich umiejętności oraz podejmowanych decyzji.

Dla kogo są spotkania coachingowe? Przede wszystkim skierowane są do osób, które zmieniają ścieżkę swojej kariery czy też podejmują ważne decyzje związane z życiem zawodowym oraz dla pracowników korporacji. Możesz też z nich skorzystać jeśli stoisz przed decyzją czy opuścić dużą firmę i podjąć się na przykład otwarcia własnej działalności gospodarczej. To w takich i podobnych dylematach trener umiejętnie pomoże ci uporać się trudnościami!

Coaching to jednak nie tylko sfera zawodowa. Taki rodzaj warsztatów efektywnie przyczynia się on do rozwoju kreatywności jego uczestników, pobudza twórcze myślenie oraz myślenie w ogóle, prowadzi do wzrostu świadomości zarówno swoich mocnych stron jak i podejmowanych decyzji, które mają miejsce również w życiu prywatnym.

Warto wspomnieć, że szkolenia tego typu są w pełni dobrowolne. Mogą być realizowane samodzielnie przez indywidualną osobę zainteresowaną lub być organizowane przez miejsce pracy. Tu nie chodzi o naukę – to po prostu jest idealna okazja o zdobywaniu wiedzy cennej w najważniejszych sferach naszego życia.

Istnieje kilka rodzajów coachingu. Trening dobierany jest na podstawie oszacowania głównych potrzeb swoich lub podwładnych pracowników. Jako, iż jest to dziedzina stosunkowo młoda nie posiada ona sprecyzowanych wytycznych dotyczących przeprowadzania spotkań. Nie zmienia to jednak faktu, że liczne dane empiryczne wskazują na to, iż jest to proces, który przynosi imponujące rezultaty. Dlatego też możemy zaobserwować wszechobecny, prężny rozwój tejże dyscypliny, która w rzeczy samej z każdym dniem zyskuje na popularności.

Dzięki spotkaniom coachingowym dowiesz się jak skutecznie rozwijać posiadane przez Ciebie umiejętności oraz ukryty potencjał. Wkroczysz na fascynującą drogę samorozwoju oraz samorealizacji. Trening pozwoli Ci przejąć panowanie nad swoją teraźniejszością oraz nauczy Cię jak świadomie budować własną przyszłość.

Chcesz dowiedzieć się jak poszerzyć swoje możliwości? Zapraszamy! Tutaj poznasz jak wiele nieodkrytych i fascynujących dróg wciąż czeka na Ciebie!.